African Mango (Afrykańskie Mango) opinie – forum, cena, efekty.

By

Afrykańskie Mango to owoce drzew Irvingia gabonensis, znane również jako dzikie mango, ogbono lub dikka. Drzewa te naturalnie występują w strefie lasów wilgotnych Kamerunu i Nigerii, ale także u Wybrzeża Kości Słoniowej, Ghany oraz Togo. Więcej na ten temat możemy dowiedzieć się z Wikipedii. Pestki z owoców mango zawierają witaminy C i E, B6, K, prowitaminę A, witaminy z grupy B, oraz makroelementy potas, miedź, korotenoidy, polifenole, 17 aminokwasów, kwasy omega 3 i 6.

African Mango – Działanie:

african mango opinie, forum, działanie, skutki uboczne, cena, gdzie kupić, efekty niepożądane, objawy
 • Przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej
 • Stabilizuje poziom cukru we krwi
 • Dostarcza wielu witamin
 • Obniża poziom cholesterolu
 • Ma działanie przeciwzapalne
 • Podnosi poziom energii
 • Zmniejsza apetyt
 • Usprawnia działanie przewodu pokarmowego

 

African Mango to wyciąg z pestek tego owocu, którym przypisuje się silne działanie odchudzające, obniżające cholesterol i wspomagające wydalanie toksyn z organizmu.


W Stanach Zjednoczonych suplementy zawierające ekstrakt z nasion tego egzotycznego owocu stały się bardzo popularne wśród środków wspomagających odchudzanie za sprawą dr. Mehmata Oza, który sam wypróbował tabletki z ekstraktem i przez miesiąc kuracji (przyjmował tylko 1 tabletkę dziennie) stracił 7 funtów – równowartość 3.18 kilograma. Osiągnął ten rezultat bez żadnych zmian w swojej diecie i aktywności fizycznej, wkrótce opowiedział o swoim odkryciu w popularnym programie “Oprah Winfrey”, to wywołało ogromną falę dyskusji i afrykańskie mango stało się bardzo popularne w USA, a dr. Mehmata Oza zaczął polecać suplement swoim pacjentom walczącym z nadwagą.
Rzeczywiście, niektórzy naukowcy potwierdzają odchudzające właściwości nasion tego owocu, jednak część z nich jest nastawiona sceptycznie do wyników badań i ostrzegają, przed skutkami ubocznymi.

 

African Mango – Opinie i efekty na podstawie badań medycznych

Pierwsze wiarygodne badania zostały przeprowadzone przez Judith L Ngondi, Julius E Oben i Samuel R Minka z University of Yaounde w Kamerunie, uzyskane wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym „Lipids in Health and Disease”, okazało się że wyciąg z nasion afrykańskiego mango może pomóc w walce z nadwagą i otyłością. W badaniach przeprowadzonych w 2005 roku udział wzięło 40 ochotników. Podzielono ich na dwie grupy, 28 osób otrzymało ekstrakt z Irvingia gabonensis, pozostałe 12 osób placebo (pierwsza grupa otrzymywała 1,05 g ekstraktu trzy razy dziennie). Eksperyment zakończono po 4 tygodniach, badacze porównali utratę wagi w obu grupach, osoby które przyjmowały suplementy z nasion afrykańskiego mango, zredukowali masę ciała średnio 5,3 proc., natomiast osoby z grupy kontrolnej – o około 1,3 proc. Ponadto grupie pierwszej odnotowano spadek całkowitego cholesterolu, cholesterolu LDL, trójglicerydów i wzrost cholesterolu HDL. W grupie stosującej placebo nie wykazano żadnych zmian w stężeniu składników lipidowych krwi.

 

Drugie bardziej szczegółowe badania zostały przeprowadzone w 2009 roku przez naukowców z uniwersytetu w Kamerunie, brały w nich udział 102 osoby z nadwagą lub otyłością, w tabletkach został umieszczony bardziej rozwinięty ekstrakt z pestek afrykańskiego mango – IGOB131. Eksperyment trwał 10 tygodni, a uczestników podzielono na dwie grupy, 67 osób otrzymywało 150 mg IGOB131 dwa razy dziennie (przed obiadem i kolacją), natomiast 35 osób przyjmowało placebo. Wśród osób stosujących suplement znacząco zmniejszyła się zawartość tkanki tłuszczowej, obwód w talii, a także stężenie cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL, poziomu glukozy we krwi, białka C-reaktywnego, leptyny i adiponektyny we krwi. Naukowcy po zakończeniu eksperymentu opublikowali jego wyniki w „Lipids in Health and Disease” i stwierdzili że wyciąg z nasion Irvingia gabonensis może okazać się skuteczny w walce z epidemią otyłości, insulinoopornością i hiperlipidemią.

 

Jednak niektórzy naukowcy podchodzą sceptycznie do wyników tych badań m.in. Chris Khilam, który jest założycielem Medicine Hunter Inc., stwierdził że związek między włóknami pokarmowymi pochodzącym z owoców, a kontrolą wagi jest znany od dawna i nie jest żadnym rewolucyjnym odkryciem.

 

African Mango – Cena, gdzie kupić najtaniej? Allegro, ceneo, apteka czy strona producenta.

african mango opinie, forum, działanie, skutki uboczne, cena, gdzie kupić, allegro, ceneo, aptekaNiektórzy producenci suplementów zawierających jako główny składnik wyciąg z afrykańskiego mango, często nie podają informacji jaka ilości ekstraktu jest zawarta w jednej kapsułce. Zdarza się też, że niektóre oferowane w najniższej cenie tabletki, nie posiadają wymaganych certyfikatów potwierdzających bezpieczeństwo ich stosowania, w związku z czym skład tych środków nie jest do końca znany i mogą one wywoływać liczne skutki uboczne, a w skrajnych przypadkach nawet zagrażać zdrowiu.


Ze względu na to odradzamy kupowanie najtańszych zamienników, chyba że ich skład i działanie zostały jednoznacznie potwierdzone wymaganymi badaniami medycznymi, a producent potwierdza ich skuteczność i bezpieczeństwo stosowania niezbędnymi certyfikatami.

 

Obecnie na rynku dostępnych jest kilkanaście różnych suplementów diety zawierających ekstrakt z pestek afrykańskiego mango. Ceny tych preparatów wahają się od 30 zł do 150 zł za opakowanie (około 60 tabletek). Różnica ceny wynika z ilości substancji aktywnych, zawartych w każdej kapsułce, stężenia ekstraktu oraz jakości i pochodzenia owoców z pestek których pozyskiwany jest ekstrakt.

 

 

African Mango – Skutki uboczne, jak stosować, żeby sobie nie zaszkodzić?

african mango opinie, forum, działanie, skutki uboczne, cena, gdzie kupić, efekty niepożądane, objawy Ekstrakt zawiera dosyć duże ilości błonnika, dla niektórych osób może to być sporym problemem. Ponieważ taka dawka błonnika wprowadzona nagle do codziennej diety może zaburzać naturalne wchłanianie się niezbędnych minerałów i składników odżywczych do organizmu, a nawet prowadzić do nieprawidłowej perystaltyki jelit. Dla tego należy zwracać szczególną w początkowym etapie kuracji na reakcję swojego organizmu i w przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktować się z lekarzem. Ten problem dotyczy jednak niewielkiej liczby osób i jest najczęściej zauważany w przypadku stosowania słabej jakości preparatów, zawierających wątpliwy skład.

Obecnie jest jednak potwierdzone, że stosowanie ekstraktu z nasion afrykańskiego mango może wywoływać uciążliwe skutki uboczne takie jak:

 • Bóle głowy
 • Wzdęcia i biegunki
 • Nadmierne pobudzenie
 • Problemy ze snem
 • Problemy z układem pokarmowym

Zalecane dawkowanie to 1 lub 2 kapsułki dziennie (nie należy przekraczać tej dawki). Najlepiej jest stosować tabletki na ok. 30 minut przed posiłkiem lub bezpośrednio w trakcie jego spożywania, popijając je czystą wodą około 300 ml. Skuteczna kuracja powinna trwać minimum miesiąc (jedno opakowanie), ale zalecany przez większość producentów czas trwania pełnej kuracji to 3 miesiące.

[php snippet=54][php snippet=55]
20 komentarzy
 1. Asia Rogowska 3 lata ago

  Zastanawiam się nad zamówieniem jednego opakowania na próbę, obecnie nie jestem na żadnej diecie, ale myślę że odstawię przynajmniej słodycze i fast-foody na czas kuracji, chciałabym się zorientować na jakie rezultaty mogę mniej więcej liczyć. Może mi ktoś polecić lub odradzić ten african mango? będę bardzo wdzięczna za szczere odpowiedzi ^^

  • Grzegorz Zieliński 3 lata ago

   Nie polecam łykałem przez miesiąc i nic nie schudłem… Jedyny plus tego suplementu to śmiesznie niska cena, za opakowanie płaciłem chyba 40zł ale na tym jego zalety się kończą…

  • Barbara Jakubczak 3 lata ago

   Ja biorę od dwóch miesięcy i do tej pory schudłam 8 kg, nie przestrzegam żadnej diety, jem to co lubię i nie mam zamiaru z tego rezygnować, nie przejadam się i nie napycham na noc… to w zupełności wystarcza, żeby zauważyć fajne efekty 🙂

  • Patrycja Korczak 3 lata ago

   Hej @Asiu myślę że przez jeden miesiąc stosowania, bo na tyle wystarczy Ci jedno opakowanie, możesz liczyć na przynajmniej -5 kilogramów. Mogę odpowiedzieć na własnym przykładzie, że najlepiej jest podzielić zwykłe posiłki na mniejsze porcje i jeść je częściej, ale mniej na raz i oczywiście zerwać z podjadaniem słodyczy. Ja nie stosowałam żadnej specjalnej diety i przez 3 miesiące wspomagając się tymi tabletkami schudłam prawie 14 kg. co prawda miałam z czego zrzucać bo ważyłam prawie 90 kilo, ale wcześniej próbowałam się odchudzać na różne sposoby i efekty były o wiele gorsze niż tym razem.

 2. Ewelina Bronkowska 3 lata ago

  Próbowałam african mango przez miesiąc, schudłam troszkę ponad 4 kilo, nie pilnowałam diety jadłam ciągle tyle samo, można powiedzieć że mam pracę umysłową, siedzę przez 8 godzin za biurkiem praktycznie bez ruchu, stąd pojawiły się u mnie problemy z nadwagą… Zamówiłam jeszcze jedno opakowanie tych tabletek ale tym razem mam zamiar podejść do tematu na serio, zapisałam się na aerobik wodny i planuję zacząć jakąś dietę.

 3. Krzysztof Zagórski 3 lata ago

  Słabo działa, nie polecam.

 4. Paulina Gołębiowska 3 lata ago

  Stosowałam ten ekstrakt z pestek mango przez 3 miesiące w połączeniu z dietą sokową, w tym czasie straciłam 11 cm w talii i tyle mi wystarczy, najbardziej bałam się efektu jojo bo już kilka razy chudłam, a po paru tygodniach wszystko wracało… teraz mija drugi miesiąc i odpukać na razie nic nie przytyłam ;D

 5. Marta Pawlik 3 lata ago

  Nie będę pisać żadnych złotych rad o odchudzaniu, bo każdy zna inna i wybiera swoją. Ja próbowałam w ubiegłym roku kilku środków odchudzających, które miały być rewelacyjne… Ok, nie stosowałam diet, wiec zamawiałam co miesiąc coś innego i czekałam na efekty. Dziś jestem lżejsza o 12 kg, bez efektu jojo, bez nadmiernego starania się i bez stresu. Zauważyłam dużą różnice po ubraniach, po swoim samopoczuciu i po sobie, wreszcie podoba mi się to co widzę w lustrze. Czy warto było się odchudzać? Warto. 2 miesiące kuracji, i jestem z siebie bardzo dumna.

 6. Marcin Lipowski 3 lata ago

  Brałem dobre kilka dni bo żona nie skończyła opakowania, ale nic nie schudłem… lipa!

 7. Dariusz Mierzejewski 3 lata ago

  Mija drugi tydzień jak zacząłem kuracje, do tej pory jakieś 2.5 kg w dół (warze się zawsze rano, na czczo) biegam około 10 minut codziennie po robocie, ale nie mam rozpisanej żadnej diety. Póki co jestem nawet zadowolony, skończę opakowanie i zobaczymy co z tego będzie :p

 8. Justyna Marzec 3 lata ago

  Mam 42 lata i obecnie ważę 64 kilo, a jeszcze niecałe pół roku temu ważyłam 89 kg przy wzroście 157 cm można sobie łatwo wyobrazić jak dawniej wyglądałam, sama bym się porównała do kulki… Miałam problemy z samooceną i nie lubiłam wychodzić z domu, brakowało mi pewności siebie przez to jak wyglądałam. Próbowałam różne tabletki odchudzające m.in. glukomannan, chitosan czy chrom, ale trafiłam na forum gdzie ludzie ostrzegali jakie skutki uboczne wystąpiły u nich po długim czasie stosowania tych środków, przeraziły mnie te opinie bo nie mam zamiaru poświęcić zdrowia dla ładnej sylwetki… Postanowiłam że już nie będę ryzykować z żadnymi suplementami, ale dietetyczka poleciła mi dołączyć african mango do nowej diety (2000 kcal dziennie) które miało w naturalny sposób zmniejszyć mój apetyt i przyśpieszyć metabolizm. Kupiłam oryginalny 900 mg w jednej kapsułce i po 2 tygodniach zauważyłam pierwsze efekty, teraz po około 6 miesiącach stosowania odstawiłam, bo osiągnęłam swój cel -25kg i nie mam zamiaru nigdy więcej go potrzebować.

  • Agatka Szarocka 3 lata ago

   Cześć @Justynko gratuluję przemiany, świetna robota 😀 domyślam się ile wyrzeczeń Cię to kosztowało bo sama ważę 86 kilo i parę dni temu przeszłam na dietę, jest ciężko ale wiem że początki są zawsze najgorsze, myślę że przyzwyczaje się do nowego jadłospisu i w końcu polubie takie jedzenie. Chciałam Cie spytać czy przez ten okres stosowania tabletek odchudzających, zauważyłaś u siebie jakieś efekty uboczne? Ja nigdy nie brałam żadnych suplementów i nie wiem czy powinnam w ogóle zaczynać…

  • Justyna Marzec 3 lata ago

   Mówiąc szczerze na początku czułam się osłabiona i miałam mniej energii, ale to mogło być spowodowane dietą którą stosowałam, bo nagle bardzo obniżyłam dzienną ilość przyjmowanych kalorii. Jeśli natomiast chodzi o to czego jestem pewna, to african mango wywoływał u mnie co jakiś czas biegunkę, nie powiem żeby mi to nie przeszkadzało… ale po kilku tygodniach mój organizm się chyba przyzwyczaił do dużych ilości błonnika i ten problem ustąpił. Nie będę Ci sugerować czy masz coś brać, czy nie sama się musisz nad tym zastanowić i zdecydować. Pozdrawiam ^^

 9. Andrzej Pietrzak 2 lata ago

  Średnio to na mnie działa schudłem tylko 4 kilo przez cały miesiąc brania, co prawda nie ćwiczyłem bo nie mam na to zbytnio czasu, ale i tak liczyłem na dużo lepsze efekty, przynajmniej 10 kg. tak jak pisali ludzie…

 10. Czasem nie mogę zrozumieć niektórych ludzi… kupujecie jakieś za przeproszeniem gówno, za 40 zł w sklepie o którym nikt nigdy nie słyszał i oczekujecie takich samych efektów jak po stosowaniu oryginalnego suplementu za 140 zł. na logikę można się domyślić że ta cena nie bierze się z powietrza, skoro u producenta coś kosztuję tyle to ten sam produkt w innych sklepach musi kosztować trochę drożej, a nie 100 zł taniej… Bierzecie jakieś nieprzebadane tabletki z nieznanym składem, a potem piszecie swoje pretensje że ktoś was oszukał bo w ogóle nie schudliście… Denerwuje mnie to, bo sam przeszedłem 3 miesięczną kurację i w tym czasie schudłem prawie 16 kilogramów, nie samymi tabletkami, przestrzegałem diety i ćwiczyłem po 15 minut dziennie, ale wiem że dzięki nim miałem dużo lepsze efekty. Zamawiałem tylko ze strony producenta, i wszystko było okej, nie będę wklejał linku bo ktoś już go podał w komentarzach powyżej.

 11. Powiem szczerze, naprawdę działa. Biorę po 2 tabletki dziennie tj. śniadanie i obiad. Zrezygnowałam ze słodkich napoi, ziemniaków i białego pieczywa, zaczęłam pić więcej wody. Po 5 tygodniach stosowania 9 kg mniej i 7 cm w talii.

Leave a Comment

You may also like