Minerały w diecie

By

Każda prawidłowo dobrana dieta powinna zaspokajać zapotrzebowanie naszego organizmu na makro i mikroskładniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli nasza dieta jest w nie uboga to należy ją uzupełnić w suplementy diety w postaci tabletek. Jest to bardzo ważne kiedy odchudzamy się na własną rękę. 59

Preparaty powinny zawierać magnes, cynk oraz witaminy z grupy B, ponieważ dieta odchudzająca jest w nie uboga. Jeżeli stosujemy dietę bogata w wapń czyli jemy dużo twarogu, jogurtów, pijemy dużo mleka to nie musimy łykać tabletek z wapniem. Jedząc codziennie dużo nabiału ograniczamy spożywanie mięsa, które jest bogatym źródłem żelaza. Wtedy należy jeść tabletki zawierające żelazo, ponieważ bogata w wapń dieta utrudnia wchłanianie się żelaza i powoduje jego niedobór w naszym organizmie.

Dlatego przy większości stosowanych diet zwłaszcza niskokalorycznych należy spożywać witaminy i minerały jako uzupełnienie codziennego zapotrzebowania naszego organizmu, które są niezbędne do  prawidłowego jego funkcjonowania.

[php snippet=54][php snippet=55]

Leave a Comment

You may also like