Słów kilka o zielonej kawie

By

Dlaczego warto pić zieloną kawę? Jakie posiada właściwości, cenę i gdzie można ją kupić?

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kawy. Nawet znając jej wszystkie właściwości zarówno dobre jak i złe trudno oprzeć się jej aromatowi i smakowi. Dla niektórych jest ona swego rodzaju uzależnieniem, choć mało szkodliwym. Zdarza się jednak, że picie jej w nadmiarze może spowodować szkody w naszym organizmie. Kawa jest nie tylko napojem, ale także symbolem. Jest podstawą wielu spotkań towarzyskich. Coraz częściej kojarzona z wypoczynkiem, miło spędzonym czasem. Dlatego dobrą wiadomością dla smakoszy kawy będzie fakt, że może ona również korzystnie wpływać na nasze zdrowie. Wystarczy zamienić naszą tradycyjna małą czarną na małą zieloną.

 

Pozytywny wpływ zielonej kawy na organizm człowieka

Przede wszystkim warto wiedzieć o tym, że zielona kawa to ta sama kawa, którą do tej pory piliśmy w czarnej postaci. Jest ona jedynie pozbawiona procesu palenia, który zabarwia ją na czarno. Proces ten nadaje kawie charakterystyczny aromat, ale pozbawia cennych właściwości. Jedną z nich jest zawartość kwasu chlorogenicznego w ziarnach. Badania wykazały, iż kwas ten jedynie w połączeniu z kofeiną powoduje szybszy spadek wagi poprzez spalanie tkanki tłuszczowej. Zielona kawa podobnie jak jej tradycyjny czarny odpowiednik ma właściwości pobudzające.

 

Do najważniejszych cech zielonej kawy możemy także zaliczyć jej właściwości: 

  • anty-cukrzycowe,
  • anty-cholesterolowe,
  • anty-rakowe.

 

Jej regularne spożywanie bardzo skutecznie zapobiega wystąpieniu tych chorób a także złagodzeniu objawów. Polecam zieloną kawę również osobom, którym zależy na ładnej cerze i gładkiej skórze. W tym przypadku okazuje się ona bardzo skuteczna. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, których skład opiera się na zawartości ekstraktu z zielonej kawy. Dzieje się tak dlatego, że ma ona działanie antyoksydacyjne. Polega ono na tym, że zawarte w niej składniki powodują spowolnienie procesów starzenia się skóry i poprawę jej wyglądu. Jednocześnie kawa ta działa także antybakteryjnie i przeciwwirusowo, co może okazać się pomocne przy walce z trądzikiem.

 

Gdzie kupić i jak przyrządzić?

Zieloną kawę można obecnie kupić w każdym supermarkecie. Nie warto jednak ryzykować, zwłaszcza, gdy kusi nas podejrzanie niska cena. Często kawy te maja bardzo niską zawartość ekstraktu i nie będą dobrze smakowały. Warto poszukać pewnych i wyselekcjonowanych produktach w sklepach ze zdrową żywnością lub zielarskich. Najłatwiej będzie skorzystać ze sklepu internetowego specjalizującego się w sprzedaży tego typu produktów. Sposób parzenia zielonej kawy nie różni się zasadniczo od przyrządzania tradycyjnej czarnej kawy. Wsypujemy do kubka 2-3 łyżeczki kawy i zalewany gorącą  ale nie wrzącą wodą. gdy fusy opadną kawa nadaje się do wypicia. Kupując tego rodzaju kawę z dobrego źródła na pewno nie przepłacamy a jedynie inwestujemy w jej jakość. Prawdziwa zielona kawa ma bowiem swoja cenę. A za jej ceną idzie jakość i właściwości.

[php snippet=55]

[php snippet=54][php snippet=55]

Leave a Comment

You may also like