Dieta Montiganca

By
Czas czytania 2 Minut
12

Dwuetapowa dieta Montignaca, to jedna z ciekawszych i wymagających niewielu wyrzeczeń diet. Nawet mówi się, że tą dietę można streścić słowami: najeść się i schudnąć. Doktor Montignac odkrył, że w diecie, ważniejsze od ograniczania pokarmów jest ich właściwe połączenie, dlatego zaleca jedzenie regularne, do syta, ale odpowiednio poukładane. Pewnych grup produktów nie można łączyć i to jest podstawowa zasada. Dieta składa się z dwóch etapów. Pierwszy, którego celem jest schudnięcie, służy również swego rodzaju odtruciu organizmu i dostarczaniu mu wyłącznie zdrowych produktów nie powodujących zwieszenia masy ciała. Czas trwania tego etapu może być różny, kończy go osiągnięcie założonego spadku wagi. Ten etap nie wymaga głodzenia się czy liczenia kalorii, ważne jest, żebyśmy jedli posiłki regularnie, o tej samej porze. Indeks glikemiczny produktów nie może przekroczyć 50, oczywiście po osiągnięciu założonej masy ciała następuje przejście do etapu drugiego.

Drugi etap jest etapem o bezterminowym czasie trwania. To znaczy można pokusić się o termin-ma obowiązywać całe życie. Ogólnie mówiąc polega on na odżywaniu się zgodnie z zasadami stosowanymi w etapie pierwszym. Ważne jest, aby indeks glikemiczny każdego posiłku nie był większy niż 60, jedyną zasadą, której należy przestrzegać to eliminacja cukru. Można nawet pozwolić sobie na chwilowe odstępstwo od normy i spożycie posiłku o wyższym indeksie glikemicznym. Nie warto jednak często tak robić, gdyż waga może wzrosnąć, jeśli tak się stanie, to wystarczy chwilowo wrócić do etapu pieszego.

Podsumowując, dieta nie wymaga od nas przestrzegania trudnych zakazów, jednak warto zapoznać się z zaleceniami i zacząć się do nich stosować. Dieta Montignaca nie jest dieta wymagającą, więc nawet mając słabą wolę odchudzania można przy jej pomocy osiągnąć doskonale efekty.

[php snippet=54][php snippet=55]
Agata Wolfowicz
Redaktor | Website | + posts

Zajmuje się dziennikarstwem, grafiką i popularyzowaniem zdrowego stylu życia. Od lat poszerza swoją wiedzę o tym, jak żyć i odżywiać się zdrowo. Ma nadzieję, że lektura strony dobrana-dieta.pl przyczyni się do popularyzacji zdrowia wśród czytelników i pozwoli im stawiać kolejne kroki ku zdrowiu oraz wymarzonej sylwetce.

Leave a Comment

You may also like