Dieta norweska

By
Czas czytania < 1 Minuta
11

Każdy z nas słyszał o dietach, wiele osób nie tylko o nich słucha, ale i je stosuje. Dzieje się tak z wielu powodów, oczywiście jedną z ważniejszych jest chęć zrzucenia zbędnej wagi, innym powodem może być choćby chęć zmiany swojego sposobu odżywiania się, czy chęć odtrucia organizmu, spowodowanego wysokokalorycznymi pokarmami niskiej jakości. Jeśli zależy nam na schudnięciu właśnie dieta jest idealnym rozwiązaniem. Ważne jest jednak, żeby nie decydować się na pierwszą lepszą z nich.

Dieta norweska jest dietą, która nie wymaga wielu wyrzeczeń, nie odczuwa się w niej większego dyskomfortu związanego z nie jedzeniem. W zasadzie nie jest kłopotliwa, ale wymaga bardzo wiele cierpliwości, gdyż jedzenie jest dość monotonne, a wymogiem i jedyna opcja powodzenia diety jest konieczność stosowania jej bez przerw. W tej diecie można jeść nieograniczone ilości jedzenia, ale nie wolno jeść niczego ponad produkty dozwolone. Jest ich dość dużo, chociaż jak wspomniałem są dość podobne warto jednak zaznaczyć, że przeważa grejpfrut i jajka, choć równie często pojawiają się w jadłospisie odpowiednio dobrane sałatki, warzywa i mięso.

Dieta ma na celu przyśpieszenie przemiany materii i bez wątpienia ten cel po pewnym czasie jej stosowania udaje się osiągnąć. Ciekawostką jest wymóg nie jedzenia kolacji, więc dzienne posiłki kończymy dość wcześnie, na obiedzie. Pocieszeniem niech będzie fakt, iż mamy prawo do drugiego śniadania.

Należy jeszcze wspomnieć, że warto dietę stosować bez przerwy. Jeśli z jakiegoś powodu ją przerwiemy nie wolno jest jej kontynuować. Wszystko należy zaczynać od nowa.

[php snippet=54][php snippet=55]
Agata Wolfowicz
Redaktor | Website | + posts

Zajmuje się dziennikarstwem, grafiką i popularyzowaniem zdrowego stylu życia. Od lat poszerza swoją wiedzę o tym, jak żyć i odżywiać się zdrowo. Ma nadzieję, że lektura strony dobrana-dieta.pl przyczyni się do popularyzacji zdrowia wśród czytelników i pozwoli im stawiać kolejne kroki ku zdrowiu oraz wymarzonej sylwetce.

Leave a Comment

You may also like