Dieta wysokobiałkowa

By
Czas czytania 2 Minut

Każdy z nas słyszał o dietach, wiele osób nie tylko o nich słucha, ale i je stosuje. Dzieje się tak z wielu powodów, oczywiście jedną z ważniejszych jest chęć zrzucenia zbędnej wagi, innym powodem może być choćby chęć zmiany swojego sposobu odżywiania się, czy chęć odtrucia organizmu, spowodowanego wysokokalorycznymi pokarmami niskiej jakości. Jeśli zależy nam na schudnięciu właśnie dieta jest idealnym rozwiązaniem. Ważne jest jednak, żeby nie decydować się na pierwszą lepszą z nich.

10

Dieta wysokobiałkowa zwana dietą sportowców wyczynowych jest dietą, która nie jest polecana wszystkim chcącym obniżyć swoja wagę. Przede wszystkim jest to dieta dedykowana sportowcom, ewentualnie osobom ciężko pracującym. Jak sama nazwa wskazuje celem diety jest dostarczenie organizmowi jak największej ilości białka, które doskonale zastępuje węglowodany.

Według wymogów tej diety należy codziennie dostarczać organizmowi 2,5 g białka, na każdy kilogram masy ciała. Wbrew pozorom nie jest to proste, gdyż taką ilość białka trudno jest strawić. Żołądek podczas jednego trawienia nie jest w stanie przyjąć więcej niż 50 g. białka, więc osoby o dużej wadze muszą spożywać bardzo dużo posiłków dziennie. Trudno jest też znaleźć takie pokarmy, które zawierałyby odpowiednia ilość białka a jednocześnie nie zawierały składników zakazanych przez dietę jak chociażby cukry.

Minusem stosowania diety proteinowej są dolegliwości natury zdrowotnej, takie jak ospałość, mniejsza zdolność koncentracji. Jednak mimo wszystko, jeśli jesteśmy aktywnymi sportowcami, lub osobami ciężko pracującymi warto tej diety spróbować. Na pewno jest dietą dużo przyjemniejszą w stosowaniu, niż różne diety polegające głównie na głodzeniu się. Dodatkową nagrodą będzie z pewnością przyrost masy mięśniowej.

[php snippet=54][php snippet=55]
Agata Wolfowicz
Redaktor | Website | + posts

Zajmuje się dziennikarstwem, grafiką i popularyzowaniem zdrowego stylu życia. Od lat poszerza swoją wiedzę o tym, jak żyć i odżywiać się zdrowo. Ma nadzieję, że lektura strony dobrana-dieta.pl przyczyni się do popularyzacji zdrowia wśród czytelników i pozwoli im stawiać kolejne kroki ku zdrowiu oraz wymarzonej sylwetce.

Leave a Comment

You may also like