Dieta zgodna z grupą krwi

By
Czas czytania < 1 Minuta
5

Spośród wielu różnych diet na uwagę zasługuje. Na taką koncepcje wpadł amerykański lekarz Peter D’Adamo. Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych diet, gdyż ma bardzo duże oparcie naukowe. Faktem jest bowiem, że żywienie w oparciu o takie ustalenia bez wątpienia nie mogło być stworzone przez amatora. Ktoś nad tym siedział, raczej ktoś, kto wie, o czym mówi. Dlatego żywienie według grupy krwi uważam za dobry pomysł.

Dla przykładu osoby z grupą krwi 0 powinny jeść dużo białka zwierzęcego, natomiast warto jest unikać jajek i produktów pochodzenia pszenicznego. Dla osób z grupą krwi AB wskazane jest spożywanie dużej ilości ryb, natomiast niewskazane jest spożywanie czerwonego mięsa. Najbardziej neutralna jest dieta dla osób z grupa krwi B. Mogą się pojawiać w niej różnego rodzaju produkty, ważne, żeby nie w nadmiernych ilościach. Niestety nie mogą się w niej pojawiać kurczaki, będące w końcu źródłem zdrowego, chudego mięsa.

Warto jest dietę zgodną ze swoją grupą krwi stosować stale, w końcu jest to idealny sposób na uzyskanie zadowalającej wagi, ładnej sylwetki i dobrego samopoczucia. Unikanie produktów, które dla naszego organizmu nie są wskazane jest ważne również dla zachowania dobrego stanu zdrowia, dlatego nie warto się zastanawiać, lepiej korzystać z takiej diety. Będzie to z pewnością dla naszego dobra.

[php snippet=54][php snippet=55]
Agata Wolfowicz
Redaktor | Website | + posts

Zajmuje się dziennikarstwem, grafiką i popularyzowaniem zdrowego stylu życia. Od lat poszerza swoją wiedzę o tym, jak żyć i odżywiać się zdrowo. Ma nadzieję, że lektura strony dobrana-dieta.pl przyczyni się do popularyzacji zdrowia wśród czytelników i pozwoli im stawiać kolejne kroki ku zdrowiu oraz wymarzonej sylwetce.

Leave a Comment

You may also like