Jagody acai w diecie na odchudzanie

By
Czas czytania 2 Minut

Jagody acai zdobywają coraz większą popularność. Wzbudzają zainteresowanie nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Znane są ze swoich właściwości odchudzających. Ich stosowanie przyspiesza metabolizm, a to powoduje spadek masy ciała. Dzieje się tak ponieważ zawierają duże ilości błonnika. Po spożyciu jagód acai czujemy się syci i tym samym kontrolujemy i ograniczamy ilość spożywanego pożywienia. Są one też termogenikami, co oznacza, że pobierają energię z tkanki tłuszczowej do podwyższenia temperatury organizmu i tym samym przyspieszają proces odchudzania.

Jagody acai opinie lekarzy

Spożywanie jagód Acai jest zalecane przez dietetyków dla osób, które chcą zrzucić dodatkowe kilogramy. Ich skład zawiera cenne składniki odżywcze, które wspomagają nasz organizm i wzmacniają go. Wybierając suplement należy zwrócić uwagę na skład – powinny zawierać jak najwięcej ekstraktu z jagód acai. Jednak, aby osiągnąć zamierzone efekty należy stosować zbilansowaną dietę i prowadzić aktywność fizyczną.

Jagody acai właściwości

Jagody acai są bogatym źródłem istotnych składników odżywczych, które są dla nas niezbędne. Zawierają wiele antyoksydantów, które mają właściwości przeciwutleniające. Przyjmowanie ich powstrzymuje wolne rodniki, które źle wpływają na nasz organizm. Zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych, chorób układu sercowo-naczyniowego oraz pomagają w leczeniu cukrzycy, kurzej ślepoty, jaskry, obniżonej odporności. Ponadto spowalniają procesy starzenia się i wpływają zbawiennie na wygląd skóry, włosów i paznokci.

[the_ad id=”1586″]

Jagody acai gdzie kupić?

Jagody acai to owoce, które pochodzą z tropikalnych lasów Ameryki Południowej. Na rynku jest wiele suplementów diety zawierających jagody acai. Takie suplementy można kupić w sklepach internetowych. Ich ceny wahają się od 20 zł do 80 zł. Wybór jest dość spory, dostępne są suplementy zawierające sam ekstrakt z jagód acai, jak również z dodatkami, które wzmagają działanie suplementu.

Jagody acai w tabletkach

Jagody acai są dostępne także w tabletkach. W ich składzie poza ekstraktem z jagód acai często dodane są inne niezbędne składniki odżywcze, minerały i witaminy, które dodatkowo wspierają funkcjonowanie organizmu. Takie suplementy pomagają spalać kalorie oraz przyspieszają metabolizm, oczyszczając organizm z toksyn. Warto stosować się do zaleceń, które są dołączone do opakowania. Nie należy przyjmować większej ilości, ponieważ może to doprowadzić do nieporządnych skutków ubocznych, takich jak biegunka lub reakcja alergiczna.

[php snippet=54][php snippet=55]
Agata Wolfowicz
Redaktor | Website | + posts

Zajmuje się dziennikarstwem, grafiką i popularyzowaniem zdrowego stylu życia. Od lat poszerza swoją wiedzę o tym, jak żyć i odżywiać się zdrowo. Ma nadzieję, że lektura strony dobrana-dieta.pl przyczyni się do popularyzacji zdrowia wśród czytelników i pozwoli im stawiać kolejne kroki ku zdrowiu oraz wymarzonej sylwetce.

Leave a Comment

You may also like