Minerały w diecie

Każda prawidłowo dobrana dieta powinna zaspokajać zapotrzebowanie naszego organizmu na makro i mikroskładniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli nasza dieta jest w nie uboga to należy ją uzupełnić w suplementy diety w postaci tabletek. Jest to bardzo ważne kiedy odchudzamy się na własną rękę. 59

Preparaty powinny zawierać magnes, cynk oraz witaminy z grupy B, ponieważ dieta odchudzająca jest w nie uboga. Jeżeli stosujemy dietę bogata w wapń czyli jemy dużo twarogu, jogurtów, pijemy dużo mleka to nie musimy łykać tabletek z wapniem. Jedząc codziennie dużo nabiału ograniczamy spożywanie mięsa, które jest bogatym źródłem żelaza. Wtedy należy jeść tabletki zawierające żelazo, ponieważ bogata w wapń dieta utrudnia wchłanianie się żelaza i powoduje jego niedobór w naszym organizmie.

Dlatego przy większości stosowanych diet zwłaszcza niskokalorycznych należy spożywać witaminy i minerały jako uzupełnienie codziennego zapotrzebowania naszego organizmu, które są niezbędne do  prawidłowego jego funkcjonowania.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *