Dieta dla Diabetyka

By
Czas czytania < 1 Minuta
1

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną charakteryzującą się podwyższonym poziomem cukru we krwi. Zatem głównym celem tej diety jest obniżenie poziomu glukozy we krwi. Dietę tą powinieneś wybrać jeśli zaobserwowano u Ciebie podwyższony poziom cukru we krwi, bądź masz do czynienia z cukrzycą typu drugiego, ponieważ właśnie na tym etapie choroby dieta odgrywa istotną rolę ograniczeniu dalszym postępom choroby.

Odpowiednia dla cukrzyków dieta charakteryzuje się występowaniem dużych ilości surowych warzyw, pieczywa razowego oraz roślin strączkowych, które zawierają błonnik, pozwalający na utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi. Nie mogą znaleźć się w niej posiłki zawierające cukry oraz produkty podnoszące gwałtownie poziom glukozy w organizmie. Dieta wyklucza spożywanie białego pieczywa, ryżu, makaronów oraz oczywiście słodyczy. Życie z cukrzycą nie jest łatwe, ale stanie się łatwiejsze, gdy zastosujesz odpowiednią dietę.

[php snippet=54][php snippet=55]
Agata Wolfowicz
Redaktor | Website | + posts

Zajmuje się dziennikarstwem, grafiką i popularyzowaniem zdrowego stylu życia. Od lat poszerza swoją wiedzę o tym, jak żyć i odżywiać się zdrowo. Ma nadzieję, że lektura strony dobrana-dieta.pl przyczyni się do popularyzacji zdrowia wśród czytelników i pozwoli im stawiać kolejne kroki ku zdrowiu oraz wymarzonej sylwetce.

1 Comment
  1. Przede wszystkim czarna borówka – bo zawiera luteinę której nasz organizm nie jest w stanie wytworzyć ! Dopiszcie do artykułu…

Leave a Comment

You may also like