Dieta Atkinsa

By
Czas czytania < 1 Minuta
15

Dieta Atkinsa jest dietą polegającą na odpowiednim komponowaniu posiłków. Składa się z czterech etapów, w pierwszym najważniejsza zasadą jest ograniczenie spożywania węglowodanów, do 20 g dziennie. Warto zaznaczyć, ze w trakcie tego etapu można jeść mięsa i inne produkty, których ograniczanie wywołuje niewielki dyskomfort. Pozostałe etapy to niewielkie zmiany, na przykład drugi, to stopniowe zwiększanie ilości spożywanych węglowodanów, trzeci to również zwiększanie ilości spożywanych węglowodanów połączone z kontrolą utraty wagi, czwarty natomiast, to utrzymanie uzyskanej wagi. Nie obowiązują już wtedy zakazy i nakazy związane z jedzeniem.

Warto regularnie ćwiczyć, pić, co najmniej dwa litry wody dziennie oraz jeść naturalne nisko przetworzone pokarmy. Jeśli uda nam się dotrwać do tego etapu już swój cel osiągnęliśmy Niestety należy również powiedzieć, że dieta ta może nieść za sobą negatywne skutki dla organizmu. Minusem jest ryzyko zakwaszenia organizmu, dlatego stosując ta dietę należy szczególnie dokładnie przestrzegać zaleceń.

[php snippet=54][php snippet=55]
Agata Wolfowicz
Redaktor | Website | + posts

Zajmuje się dziennikarstwem, grafiką i popularyzowaniem zdrowego stylu życia. Od lat poszerza swoją wiedzę o tym, jak żyć i odżywiać się zdrowo. Ma nadzieję, że lektura strony dobrana-dieta.pl przyczyni się do popularyzacji zdrowia wśród czytelników i pozwoli im stawiać kolejne kroki ku zdrowiu oraz wymarzonej sylwetce.

Leave a Comment

You may also like