Dieta białkowa

By
Czas czytania 2 Minut

>Każdy z nas słyszał o dietach, wiele osób nie tylko o nich słucha, ale i je stosuje. Dzieje się tak z wielu powodów, oczywiście jedną z ważniejszych jest chęć zrzucenia zbędnej wagi, innym powodem może być choćby chęć zmiany swojego sposobu odżywiania się, czy chęć odtrucia organizmu, spowodowanego wysokokalorycznymi pokarmami niskiej jakości. Jeśli zależy nam na schudnięciu właśnie dieta jest idealnym rozwiązaniem. Ważne jest jednak, żeby nie decydować się na pierwszą lepszą z nich.

9

Dieta białkowa, jest swego rodzaju ciekawostką, gdyż czytając o niej na początku nie zdają sobie sprawy z tego, że jest to dieta. Określamy ja raczej jako inny sposób żywienia. Nie wymaga ona od osoby odchudzającej się wielu wyrzeczeń, można spokojnie jeść normalne sycące śniadania, obiady, kolacje.

Tajemnicą jak przy wielu dietach jest jednak odpowiedni dobór pokarmów. Na śniadaniu, właściwie należy powiedzieć dwóch śniadaniach powinny przeważać sycące produkty białkowe, obiad z kolei to dania mięsne. Rzecz jasna nie chodzi o mięso smażone, tłuste, należy jeść wyłącznie chude, można tu wymienić dla przykładu mięso z indyka, czy pierś z kurczaka. Kolacja, z kolei to powrót do nabiału a więc nie tylko mleko, ale choćby jogurty naturalne. W okresie gdy już schudniemy do określonego poziomu przejdziemy do okresu utrwalania wagi. W tym czasie, do jadłospisu można dodać kaszę, ryż czy gotowane ziemniaki.

Warto również pić herbaty ziołowe, szczególnie przed porannym śniadaniem, oraz dużo wody niegazowanej. Dwa litry w ciągu doby nie będzie żadną przesadą, raczej minimum. Podsumowując, to chyba jedna z najmniej wymagających diet, która przynosi jednak zauważalne efekty. Dlatego zamiast się wahać, prościej jest z niej korzystać.

[php snippet=54][php snippet=55]
Agata Wolfowicz
Redaktor | Website | + posts

Zajmuje się dziennikarstwem, grafiką i popularyzowaniem zdrowego stylu życia. Od lat poszerza swoją wiedzę o tym, jak żyć i odżywiać się zdrowo. Ma nadzieję, że lektura strony dobrana-dieta.pl przyczyni się do popularyzacji zdrowia wśród czytelników i pozwoli im stawiać kolejne kroki ku zdrowiu oraz wymarzonej sylwetce.

Leave a Comment

You may also like