Dieta South beach

2

Dieta south beach zwana również dietą plaż południa jest dość oryginalnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów i zachowanie wymarzonej wagi. W zasadzie trudno mówić o diecie. To raczej sposób odżywiania możliwy do stosowania przez całe życie. Dietę south beath opracował kardiolog z USA dr. Arthur Agatston. W skrócie mówiąc polega ona na ograniczeniu spożywania wysoko przetworzonych węglowodanów i tłuszczów nasyconych, a w zamian za to zwiększeniu spożycia białek, węglowodanów złożonych i tłuszczów nienasyconych. 9

Dieta składa się z trzech faz. Pierwsza, trwająca dwa tygodnie to swego rodzaju przygotowanie organizmu na dalsze części diety. W pieszej fazie należy spożywać wyłącznie produkty o niskim indeksie glikemicznym, zrezygnować z kofeiny i alkoholu. A więc odpadają kawy, herbaty, wina i podobne produkty zawierające jeden z tych dwóch składników. Druga faza, jest trochę prostsza. Może trwać dowolnie długo, zależne to jest od tego, jaką wagę chcemy osiągnąć. W chwili, gdy nam się to uda, możemy przejść do fazy ostatniej. W drugiej fazie można jeść produkty o wyższej zawartości węglowodanów, a więc można wprowadzić do jadłospisu owoce, warzywa, czy nabiał. 14

Należy jednak cały czas obracać się wokół produktów lekkich, więc jeśli nabiał to tylko w wersji light, jeśli owoce to w zasadzie wybrane. Jednym słowem produkty lekkie można jeść stale. Inne można jeść również, ale w niewielkich ilościach. Tak należy się odżywiać do chwili osiągnięcia wymarzonej wagi. Po tym jak to nastąpi można przystąpić do trzeciej fazy diety south beath. Fazy najprzyjemniejszej i trwającej nieskończenie długo. Trzecia faza tej diety ma na celu utrzymanie istniejącej wagi i nie dopuszczenie do jej wzrostu. W tym celu możemy jeść wszystko, jednak pod jednym warunkiem: spożywane produkty muszą mieć niski indeks glikemiczny. Jego wysokość, w ciągu dnia nie powinna być wyższa niż 60. Więc liczymy i jemy, nie odmawiając sobie żadnych rzeczy. Prawda, że przyjemnie?

Warto jeszcze dodać, że dieta  na odchudzanie south beach jest zmianą sposobu odżywiania i z tego powodu nie każdy może się jej podjąć. Nie powinny jej stosować osoby, które mają kłopoty z utrzymaniem prawidłowego poziomu cukru we krwi. Oczywiście przede wszystkim mowa o chorych na cukrzycę, ale nie tylko. W każdym jednak przypadku, warto przed rozpoczęciem diety skonsultować się z lekarzem.

Discussion2 komentarze

  1. Stosuję dietę "South Beach" od dłuższego czasu, jednak chciałabym przyspieszyć spalanie tłuszczu, czy ktoś ma pomysł jak to zrobić?

  2. Cześć, ja również zmieniłam odżywianie na sposób South Beach, jednak zbyt wolny spadek wagi był dla mnie dość irytujący. Dlatego zdecydowałam się na zakup środka GojiBerry500. To sprawdzony środek na odchudzanie, który pomógł wielu ludziom, w tym mnie! Polecam!

Leave A Reply