Dieta South beach

By
Czas czytania 2 Minut
9

Dieta south beach zwana również dietą plaż południa jest dość oryginalnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów i zachowanie wymarzonej wagi. W zasadzie trudno mówić o diecie. To raczej sposób odżywiania możliwy do stosowania przez całe życie. Dietę south beath opracował kardiolog z USA dr. Arthur Agatston. W skrócie mówiąc polega ona na ograniczeniu spożywania wysoko przetworzonych węglowodanów i tłuszczów nasyconych, a w zamian za to zwiększeniu spożycia białek, węglowodanów złożonych i tłuszczów nienasyconych.

14

Dieta składa się z trzech faz. Pierwsza, trwająca dwa tygodnie to swego rodzaju przygotowanie organizmu na dalsze części diety. W pieszej fazie należy spożywać wyłącznie produkty o niskim indeksie glikemicznym, zrezygnować z kofeiny i alkoholu. A więc odpadają kawy, herbaty, wina i podobne produkty zawierające jeden z tych dwóch składników. Druga faza, jest trochę prostsza. Może trwać dowolnie długo, zależne to jest od tego, jaką wagę chcemy osiągnąć. W chwili, gdy nam się to uda, możemy przejść do fazy ostatniej. W drugiej fazie można jeść produkty o wyższej zawartości węglowodanów, a więc można wprowadzić do jadłospisu owoce, warzywa, czy nabiał.

Należy jednak cały czas obracać się wokół produktów lekkich, więc jeśli nabiał to tylko w wersji light, jeśli owoce to w zasadzie wybrane. Jednym słowem produkty lekkie można jeść stale. Inne można jeść również, ale w niewielkich ilościach. Tak należy się odżywiać do chwili osiągnięcia wymarzonej wagi. Po tym jak to nastąpi można przystąpić do trzeciej fazy diety south beath. Fazy najprzyjemniejszej i trwającej nieskończenie długo. Trzecia faza tej diety ma na celu utrzymanie istniejącej wagi i nie dopuszczenie do jej wzrostu. W tym celu możemy jeść wszystko, jednak pod jednym warunkiem: spożywane produkty muszą mieć niski indeks glikemiczny. Jego wysokość, w ciągu dnia nie powinna być wyższa niż 60. Więc liczymy i jemy, nie odmawiając sobie żadnych rzeczy. Prawda, że przyjemnie?

Warto jeszcze dodać, że dieta na odchudzanie south beach jest zmianą sposobu odżywiania i z tego powodu nie każdy może się jej podjąć. Nie powinny jej stosować osoby, które mają kłopoty z utrzymaniem prawidłowego poziomu cukru we krwi. Oczywiście przede wszystkim mowa o chorych na cukrzycę, ale nie tylko. W każdym jednak przypadku, warto przed rozpoczęciem diety skonsultować się z lekarzem.

[php snippet=54][php snippet=55]
Agata Wolfowicz
Redaktor | Website | + posts

Zajmuje się dziennikarstwem, grafiką i popularyzowaniem zdrowego stylu życia. Od lat poszerza swoją wiedzę o tym, jak żyć i odżywiać się zdrowo. Ma nadzieję, że lektura strony dobrana-dieta.pl przyczyni się do popularyzacji zdrowia wśród czytelników i pozwoli im stawiać kolejne kroki ku zdrowiu oraz wymarzonej sylwetce.

1 Comment
  1. alincia62 8 lat ago

    Stosuję dietę "South Beach" od dłuższego czasu, jednak chciałabym przyspieszyć spalanie tłuszczu, czy ktoś ma pomysł jak to zrobić?

Leave a Comment

You may also like