Dieta Dunkana

By
Czas czytania 2 Minut

Dieta Dunkana jest jedną z wielu diet, które nie mają na celu zmuszać człowieka do wielkich wyrzeczeń raczej do zmiany swojego stylu odżywiania i zachowania tego stanu przez dłuższy czas. Dieta składa się z czterech faz, pierwsza z nich, faza ataku trwa krótko od jednego do dziesięciu dni. Jej celem jest przyśpieszenie metabolizmu. W tym celu mamy prawo jeść więcej niż zazwyczaj, ważne jest jednak, żebyśmy spożywali pokarmy z grupy wysokobiałkowej. Oczywiście możemy pić wodę, nie ma też ograniczeń w piciu kawy, czy herbaty. Można używać przypraw pobudzających trawienie, chociażby chili. W założeniu, już w tym etapie powinniśmy zrzucać wagę. Ta faza może trwać, co najwyżej dziesięć dni, jednak dokładny czas jej trwania zależny jest od tego, ile chcemy schudnąć. Po tym czasie możemy przejść do fazy kolejnej.

13

Druga faza może trwać nawet wiele miesięcy. Określana jest jako faza naprzemienna. Polega ona na tym, że je się naprzemiennie przez pięć dni produkty białkowe i przez kolejne pięć dni produkty z dodatkiem warzyw. Można w tej fazie również spożywać takie rzeczy jak mięso, ważne jest, żeby było to mięso gotowane lub surowe. Wybór warzyw, które można spożywać jest przeogromny, w zasadzie nie ma większych ograniczeń. Można również spożywać grzyby. Ta faza może trwać tyle, ile chcemy. Końcem jej jest osiągnięcie wymarzonej wagi. Wtedy można przystąpić do kolejnego etapu diety Dunkana.

Trzeci etap to tak zwana faza utrwalenia wagi. Długość trwania tego etapu oblicza się dodając 10 dni na każdy utracony w drugim etapie kilogram masy ciała. A więc jeśli utraciliśmy trzy kilogramy etap potrwa miesiąc. W tym etapie w zasadzie przyzwyczajenia żywieniowe zostają te same, jednak dodatkowo można dodać do diety owoce, pełnoziarnisty chleb, czy chude mięso. Można nawet zjeść pełnowartościowy obiad pamiętając jednak, że jeden dzień w tygodniu należy jeść wyłącznie produkty wysokobiałkowe.

Faza ostatnia, zwana fazą stabilizacji to już nie jest problem. Zalecane jest spożywanie, co rano sporo nabiału przez a jeden w dzień w tygodniu jedzenie go stale. Warto również wypić koktajl proteinowy. Rzecz jasna wskazane jest również ograniczenie słodyczy, czyli chociażby zamiana słodkiej kawy czy herbaty na gorzką.

[php snippet=54][php snippet=55]
Agata Wolfowicz
Redaktor | Website | + posts

Zajmuje się dziennikarstwem, grafiką i popularyzowaniem zdrowego stylu życia. Od lat poszerza swoją wiedzę o tym, jak żyć i odżywiać się zdrowo. Ma nadzieję, że lektura strony dobrana-dieta.pl przyczyni się do popularyzacji zdrowia wśród czytelników i pozwoli im stawiać kolejne kroki ku zdrowiu oraz wymarzonej sylwetce.

Leave a Comment

You may also like